O nás

Ocitli jsme se zde vlastně náhodou, ale městečko a jeho okolí nás okamžitě okouzlilo. A to, že zde byl zrovna dům na prodej, jsme považovali za dobré znamení. S úctou k doložené historii objektu sahající až do druhé poloviny 16. století, jsme se pokusili o rekonstrukci respektující místní tradice a zároveň uživatelsky přívětivou k našim budoucím hostům. Je již pouze na vašem posouzení, jak se nám to podařilo. V domě fungovala od 2. poloviny 19. století pošta, proto jsme zvolili název "Apartmány Na Staré poště".

Je to více než 700 let, co zubr ztratil vládu nad touto krajinou. Dochoval se již jenom v pověstech, názvu některých obcí (Zubří), hradů (Zub(r)štejn, Aueršperk) a samozřejmě také v erbu Pernštejnů - středověkých vládců tohoto kraje. V názvu jej má také obecně prospěšná společnost MAS Zubří země o.p.s., která se stará o rozvoj tohoto regionu.

Počátky kolonizace tohoto území spadají do druhé poloviny 13. století. Zakladatel svého času mocného pernštejnského rodu Štěpán I. z Medlova směnil pozemky v okolí Brna za obec Doubravník a založil zde klášter. Osídlování nových území pak probíhalo z jihu údolím řeky Svratky. První písemná zmínka o Jimramově je z roku 1361, ale prokazatelně již na konci 13.století zde stála osada s tvrzí pojmenovaná po svém zakladateli Jimramu II. z Pernštejna.

Poznejte zblízka rodné město spisovatelů Jana Karafiáta a bratří Mrštíků. Oblíbené letní letovisko Jiřího Gutha-Jarkovského, propagátora sportu a společenské etikety. Městečko je také oblíbeným místem pro natáčení historických seriálů a filmů (např. Četnické humoresky, Četnici z Luhačovic, Zlatý podraz a jiných). Máme pro vás připravené tematické okruhy pro pěší, cyklo i autoturistiku. Vydejte se s námi po stopách Pernštejnů nebo využijte našeho gastro průvodce. Oblast je protkána hustou sítí značených turistických tras a cyklostezek. K poznávání okolí můžete využít také dvě naše sportovní koloběžky. Pro milovníky geocachingu se nabízí nepřeberné množství atraktivních "kešek" v okolí. Více informací o regionu získáte na stránkách naší skvělé destinační agentury www.korunavysociny.cz/.

Nabízíme vám ubytování ve dvou útulných apartmánech, přímo na náměstí v městské památkové zóně a samém srdci Vysočiny. Našim hostům je k dispozici prostorný dvorek s terasou, lehátky, grilem a místem pro posezení u kávy. Pro uskladnění lyží a kol je k dispozici garáž. Wifi připojení v celém objektu i na zahradě s rychlostí až 50 Mb.

Můžete nás navštívit také na Facebooku a Instagramu (viz. kontakty).
Parkování je možné zdarma přímo před domem.